The black chungking bristle version is very stiff and converges to a 1/8" face.
The white goat hair brush is very soft with a polishing face of 1/4".
Both have a maximum operating speed: 3,450rpm.
| Abrasive Type | Chungking |
| Arbor Hole | 1/4" |
| Color | Black |
| Country of Origin | Germany |
| Hardness | Hard |
| Package Size | Each |
| Rotary Tool Diameter | 1-7/8" |
| Style | 48CK |
| Thickness | 1/8" |
| Trim Length | 1/2" |